Wróć na górę
19
08.2019

Włącz ekomyślenie i nie zapomnij o regularnej kontroli swojego akumulatora

Chcesz, by Twój akumulator był efektywny i działał jak najdłużej? Nie lekceważ konieczności jego przeglądów i regularnie sprawdzaj jego naładowanie! Wiedza o tym, w jakim jest stanie, pomoże Ci zadbać o jego wydajność i zwiększyć jego żywotność. Zabezpieczy Cię również przed ryzykiem nagłej awarii, dzięki czemu unikniesz „niespodzianki” na drodze.

Co zrobić w praktyce? Odwiedzając systematycznie mechanika, specjalistyczny punkt sprzedaży akumulatorów czy biorąc udział w okresowych akcjach, takich jak „Centra Mocy”, można profesjonalnie zbadać akumulator i upewnić się, w jakim jest on stanie. Na uwagę zasługuje szczególnie akcja „Centra Mocy”, która oferuje darmowe przeglądy akumulatorów wszystkich marek, a także rabaty na nowe produkty marek Centra i Exide.

W zakres profilaktyki wchodzi jednak nie tylko konieczność regularnych przeglądów. Ważny jest również nasz indywidualny styl jazdy oraz warunki użytkowania naszego samochodu. To, jak długie pokonujemy na co dzień trasy, jak intensywnie korzystamy z zainstalowanego w aucie sprzętu elektronicznego oraz w jakich warunkach pogodowych jeździmy, wpływa na to, jak szybko zużywa się nasz akumulator.

By poznać szczegóły powyższych zależności, warto skonsultować się z ekspertem lub zapoznać się z materiałami, zamieszczonymi na stronie akumulator.pl. Dzięki temu w szybki i prosty sposób można zyskać wiedzę choćby o tym, jakiego sprzętu użyć do samodzielnego ładowania akumulatora. Tego typu informacje są ważne między innymi dlatego, że nie korzystając z nowoczesnego prostownika z kilkustopniowym profilem oraz automatyczną kontrolą poziomu naładowania i temperatury, można stosunkowo łatwo doprowadzić do przeładowania akumulatora, czego skutkiem będzie jego nieodwracalne zniszczenie. 

Podsumowując, z uwagi na żywotność naszego akumulatora i związane z nim względy ekologiczne, nie warto lekceważyć potrzeby regularnych kontroli. Mając możliwość bezpłatnego zbadania akumulatora w ramach akcji „Centra Mocy” lub udania się w tym celu do punktu sprzedaży, słusznie jest z tego skorzystać!