Wróć na górę
Włącz ekomyślenie i sprawdź stan swojego akumulatora!
04
01.2019

Włącz ekomyślenie i sprawdź stan swojego akumulatora!

Regularne badanie akumulatora to podstawa profilaktyki, która służy jego żywotności. Sprawdzając co jakiś czas stan naładowania i realizując nawet najbardziej podstawową diagnostykę zewnętrzną dbamy o to, by służył nam on jak najdłużej. 

Godna polecenia w tym zakresie jest nie tylko systematyczna kontrola stanu obudowy akumulatora czy czystości klem i biegunów, ale też jego diagnostyka przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Badanie  dedykowanym do tego celu testerem diagnostycznym zalecane jest jednak nie tylko przy okazji okresowych przeglądów naszego samochodu. Dobrą ku temu okazją jest też akcja „Centra Mocy”, organizowana przez firmę Exide, która oferuje darmowe badanie akumulatorów wszystkich marek.

Wykonywane w trakcie akcji „Centra Mocy” badanie jest bezpłatne, a skorzystać z niego mogą wszyscy kierowcy – i to bez względu na posiadany w samochodzie model akumulatora.

Sama akcja zasługuje zresztą na szczególną uwagę. To bowiem inicjatywa, która realizowana jest w ponad kilkuset punktach w całej Polsce. Wykonywane w trakcie akcji „Centra Mocy” badanie jest ponadto bezpłatne, a skorzystać z niego mogą wszyscy kierowcy – i to bez względu na posiadany w samochodzie model akumulatora. Efektem diagnostyki z użyciem specjalistycznego testera jest z kolei wynik, który otrzymuje się w postaci naklejki na akumulator oraz rabat, który udzielany jest na zakup nowego akumulatora marki Centra lub Exide.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że to, jaki akumulator wybierzemy, ma niezwykle ważne znaczenie, a nasza decyzja powinna uwzględniać zalecenia producenta oraz zapotrzebowanie energetyczne auta. Istotna jest także technologia zastosowana w akumulatorze. Przykładem niech będzie niezwykle efektywna formuła Carbon Boost.

Użyta w akumulatorach Centra Futura oraz Exide Premium przyśpiesza proces ładowania zarówno podczas jazdy, jak i przy ładowaniu prostownikiem. Przy czym na wydłużenie żywotności naszego akumulatora – w określonych warunkach użytkowania (niskie temperatury, jazda miejska) – wpływa również o 30% większa niż w standardowych akumulatorach, wartość prądu rozruchowego.