Wróć na górę
Włącz ekomyślenie i skorzystaj z porady eksperta!
04
03.2019

Włącz ekomyślenie i skorzystaj z porady eksperta!

Decydując się na zakup nowego akumulatora, powinniśmy skorzystać z pomocy fachowca. Nie należy go wybierać samodzielnie, ponieważ o jego właściwym doborze decyduje wiele różnych czynników, o których nie wiemy lub które mniej lub bardziej świadomie, ale jednak lekceważymy.

Co więc powinniśmy brać pod uwagę? Na pewno zapotrzebowanie na energię elektryczną naszego samochodu oraz zalecenia jego producenta. Niemniej ważne są również warunki użytkowania, z którymi łączy się choćby nasz styl jazdy. To, jak długie pokonujemy na co dzień trasy oraz jak intensywnie korzystamy z elektronicznych możliwości naszego auta, wpływa na żywotność akumulatora i może potencjalnie obniżać jego efektywność. Jeżdżąc na krótkich dystansach, często przy okazji zatrzymując się, przyczyniamy się do tego, że nasz akumulator nie ma szans się dobrze naładować.

Ruch miejski i maksymalne wykorzystanie zainstalowanych w samochodzie sprzętów, przy krótkich trasach, to jednak niejedyne przyczyny zużycia akumulatora. Jest ich znacznie więcej, dlatego tym bardziej powinniśmy skonsultować decyzję o wyborze nowego akumulatora z odpowiednim ekspertem. Znalezienie optymalnego modelu, który sprosta warunkom użytkowania naszego samochodu, nie jest rzeczą łatwą. Liczą się bowiem nie tylko parametry techniczne akumulatora, ale też styl jazdy, o którym pisaliśmy wyżej czy nawet klimat (ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury), w którym żyjemy.

Podsumowując, skorzystanie z pomocy i rady specjalisty w punkcie sprzedaży jest wyrazem naszej odpowiedzialności względem nie tylko naszego samochodu, ale też środowiska naturalnego. To, jaki akumulator kupimy, uwzględniając przy tym szereg różnych czynników, wpływa na jego przyszłą żywotność, a tym samym przyczynia się do ochrony środowiska, na którym wszystkim nam powinno zależeć.