Wróć na górę
Awaria akumulatora? Exide Assistance i po problemie!
16
11.2022

Awaria akumulatora? Exide Assistance i po problemie!

Kłopoty z rozruchem silnika wynikające z awarii akumulatora mogą się zdarzyć niezależnie od pory roku. Do takich sytuacji dochodzi na przykład wtedy, gdy pozostawiony w nieużywanym samochodzie ulega samorozładowaniu. Pozostawienie przez dłuższy czas pojazdu z włączonymi światłami może również skutkować problemami z akumulatorem. Gdy „padnie” można próbować go naładować, ale nie zawsze jest to możliwe. Przezorni kierowcy, którzy zaopatrzyli się w akumulator z bezpłatnym pakietem Exide Assistance – gwarantującym uruchomienie go niezależnie od miejsca, w którym odmówił posłuszeństwa – mogą spać spokojnie.

Kłopoty z akumulatorem

Akumulator nie lubi ani mrozów, ani upałów. Niezadbany i brudny szybciej traci żywotność. Nie sprzyjają mu także zbyt krótkie trasy ani przeładowanie, o czym szczegółowo pisaliśmy tutaj.

Aby nie dopuścić do awarii warto systematycznie dbać o akumulator i kontrolować jego stan np. przy pomocy inteligentnego testera Exide EBT965P. A gdy napięcie spadnie poniżej 12,5 V doładować przy użyciu prostownika nowej generacji, np. Exide 12/7 lub 12/5,5. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Niezawodny pakiet Assistance

Co zrobić, gdy akumulator nagle odmówi posłuszeństwa – próbować go uruchamiać przy pomocy kabli rozruchowych, ryzykując awarię? Tego typu pytań nie muszą sobie zadawać kierowcy, którzy do zakupu swoich akumulatorów otrzymali bonus w postaci pakietu Exide Assistance. Dlaczego? Bo gwarantuje on uruchomienie akumulatora przez 24 godziny na dobę niezależnie od miejsca w Polsce, w którym nastąpiła awaria. Ten bezpłatny pakiet obowiązuje przy zakupie akumulatorów Exide Premium i Centra Futura aż przez 3 lata. W ramach bonusu kierowcy mogą dwukrotnie skorzystać z nieodpłatnej pomocy drogowej, gdy ich akumulator nie zadziała. Wystarczy wówczas wezwać pomoc drogową, dzwoniąc na numer telefonu wskazany w karcie gwarancyjnej. Po stwierdzeniu przez fachowców, że akumulator jest uszkodzony lub rozładowany kierowca może liczyć na ich wsparcie. Warunkiem otrzymania pomocy jest posiadanie przy sobie karty gwarancyjnej akumulatora i okazanie jej przybyłej na miejsce ekipie sieci serwisowej Starter, zajmującej się pomocą drogową.

Korzyści z Exide Assistance

  • Pomoc otrzymuje każdy, kto ma w samochodzie zamontowany akumulator Exide Premium lub Centra Futura pod warunkiem posiadania poprawnie wypełnionej karty gwarancyjnej na użytkowany akumulator.
  • Od momentu zakupu akumulatora użytkownik ma prawo do dwóch bezpłatnych uruchomień w przypadku awarii akumulatora (innych awarii bezpłatna pomoc Exide Assistance nie dotyczy).
  • Pomoc w ramach Exide Assistance jest całkowicie bezpłatna.
  • Pomoc można otrzymać na terenie Polski przez 24 godziny na dobę – zasady te są opisane w karcie gwarancyjnej akumulatora.
  • Okres ochronny w ramach pakietu trwa 3 lata.