Wróć na górę
Technologia Carbon Boost

Technologia Carbon Boost

Wróć do listy produktów

Technologa Carbon Boost 2.0 – szybsze ładowanie i więcej mocy rozruchowej dla samochodów z wymagającymi instalacjami elektrycznymi.

Opis technologii

Technologia Carbon Boost została opracowana, by sprostać ekstremalnym temperaturom i wymaganiom pojazdów z bogatym wyposażeniem. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom akumulatory wyprodukowane w technologii Carbon Boost sprawdzą się w samochodach z mocnymi silnikami, intensywnie użytkowanych, także w ruchu miejskim. 

Na czym to polega?

Carbon Boost to unikalne rozwiązanie Exide, polegające na zastosowaniu dodatków węglowych na płytach ujemnych akumulatora. Zostało one po raz pierwszy wprowadzone w akumulatorach do pojazdów Start-Stop na rynku oryginalnego wyposażenia. Ciągłe badania rynku, zaostrzone przepisy dotyczące emisji spalin i coraz większe wymagania klientów w zakresie zdolności przyjmowania ładunku i dostępności energii, skłoniły Exide do stworzenia technologii Carbon Boost 2.0. Carbon Boost 2.0 wykorzystuje ulepszone dodatki węglowe, łącząc w sobie zoptymalizowaną strukturę powierzchni płyt ze znacznie lepszą przewodnością. Umożliwia to lepszy przepływ ładunku, co skutkuje niezrównanymi możliwościami ładowania. Ponadto pomaga rozpuszczać gromadzące się na płytach ujemnych akumulatora siarczany, które zmniejszają możliwość efektywnego ładowania.

Technologia Carbon Boost 2.0 – najważniejsze wyróżniki

  • 2 razy szybsze ładowanie niż w przypadku tradycyjnej technologii
  • 30% więcej mocy rozruchowej
  • dłuższa żywotność
  • niższe ryzyko zasiarczenia akumulatora