Wróć na górę
26
03.2015

Exide jednym ze sponsorów Motocyklowych Mistrzostw Świata Moto2

Exide Technologies, wiodący producent akumulatorów, został sponsorem drużyny motocyklowej Technomag-Interwetten, którą będzie wspierał podczas tegorocznej edycji Motocyklowych Mistrzostw Świata w klasie Moto2. 

Exide i drużyna Technomag-Interwetten ogłosili fanom sportów motocyklowych na całym świecie rozpoczęcie współpracy, podpisując kontrakt sponsorski w trakcie konferencji prasowej. Od tego momentu logo Exide zagości na motocyklach teamu oraz na kombinezonach zawodników. Współpraca dotyczy m.in. wsparcia Technomag-Interwetten podczas nadchodzącej edycji mistrzostw klasy Moto2. Wśród faworytów tegorocznych mistrzostw jest wymieniany Dominique Aegerter, reprezentujący drużynę Szwajcarii, który wygrał zeszłoroczne Grand Prix w Niemczech.

Produkty Exide są przeznaczone do najbardziej wymagających motocykli, a mistrzostwa Moto2 to doskonała okazja, aby to udowodnić.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z takimi zawodnikami, jak Dominique Aegerter i Robin Mulhauser, a także pozostali członkowie zespołu Technomag-Interwetten – powiedział Michael Geiger,  VP Sales & Marketing EMEA w firmie Exide Technologies. – Produkty Exide są przeznaczone do najbardziej wymagających motocykli, a mistrzostwa Moto2 to doskonała okazja, aby to udowodnić – dodał.

Akumulatory Exide Bike typu Factory Sealed są dostępne w wersji AGM lub Gel. Obie wersje nie wymagają napełniania elektrolitem ani konserwacji, gwarantują najlepszą wydajność we wszystkich pojazdach sportowych, bez względu na charakterystykę terenu, po którym się poruszają, oraz wytężoną eksploatację. Akumulatory Exide Factory Sealed w wersji Gel są zaprojektowane dla wyczynowych motocykli z zaawansowanym wyposażeniem elektrycznym, np. ogrzewane siedzenia, GPS, co przygotowuje je do ekstremalnych warunków eksploatacji. Technologia Gel została opracowana przez Exide i obecnie uzyskała status złotego standardu na rynku.

Exide produkuje również akumulatory motocyklowe tupu Maintenance Free AGM – pasujące do większości zastosowań, w tym do nowoczesnych skuterów, a także akumulatory typu Conventional –  zaprojektowane na potrzeby podstawowych pojazdów oraz motocykli starszego typu o podstawowym zapotrzebowaniu energetycznym, używanych w standardowych warunkach drogowych.

Exide jest jedną z wiodących marek wśród producentów akumulatorów do motocykli, stąd decyzja o wsparciu drużyny Technomag-Interwetten. Exide jest także producentem akumulatorów na pierwsze, oryginalne wyposażenie pojazdów i posiada w swojej ofercie wszechstronną gamę akumulatorów – zarówno do motocykli, jak również do innych pojazdów sportowych.

Zespół Technomag-Interwetten

Zespół Technomag-Interwetten jest prowadzony przez Freda Corminboeuf, a w jego składzie startują Dominique Aegerter oraz Robin Mulhauser – według najbliższych planów, które zapowiedział Corminboeuf , to Szwajcar będzie rywalizował o tytuł, a Mulhauser skupi się na zbieraniu punktów. Zespół trenuje na południu Francji i obecnie przygotowuje się na otwarcie Grand Prix w Qatarze (29 marca 2015 r.).