Wróć na górę
Motocyklowe Mistrzostwa Świata
16
07.2015

Podczas ostatniego wyścigu Motocyklowych Mistrzostw Świata w klasie Moto2, wspierani przez Exide Technologies zawodnicy zespołu Technomag Racing Interwetten wywalczyli 10 i 20 miejsce. Zwycięzcą zawodów został reprezentant Belgii, Simeon Xavier.

Tym razem drużynie Technomag Racing Interwettennie do końca udało się osiągnąć cel, ale zawodnicy wciąż są silni psychicznie i gotowi do dalszych startów. Finalnie dziesiąty na torze Sachsenring, Dominique Aegerter walczył do końca o znalezienie się w czołówce.  – Wyścig był trudny, choć muszę przyznać, że jego pierwsza część poszła mi dobrze. W drugiej napięcie rosło. Pojawił się też ból pleców, który utrudniał płynną jazdę. W najbliższym czasie zamierzam wziąć udział w słynnych zawodach długodystansowych – Suzuka 8 Hours. To zupełnie inny wyścig i jestem przekonany, że tym razem pójdzie mi znacznie lepiej – komentuje swój występ Dominique Aegerter.

Drugi zawodnik Technomag Racing Interwetten, Robin Mulhauser, zakończył wyścig na 20 lokacie i odnotował jeden z najlepszych swoich występów, szczególnie biorąc pod uwagę szybkość, którą utrzymywał na 29 okrążeniu. – Wprawdzie zdobyłem dopiero 20 miejsce, ale jestem zadowolony z wyścigu. Byłem szybszy niż podczas kwalifikacji. Walczyłem o punkty, niestety zrobiłem jeden błąd, który sporo mnie kosztował. Wiem, że mam jeszcze wiele do zrobienia i zamierzam to udowodnić jesienią – powiedział Szwajcar, Robin Mulhauser.

Wiem, że mam jeszcze wiele do zrobienia i zamierzam to udowodnić jesienią.

Optymistycznie w kontekście nadchodzących występów wypowiedział się Frédéric Corminboeuf, szef CGBM Evolution, firmy będącej właścicielem m.in. Technomag Racing Interwetten.

– Wiemy, że musimy dać z siebie więcej jesienią. Nasza ekipa: zawodnicy, technicy i zarząd, musi spojrzeć na tę część krytycznym okiem. Jestem pewien, że wkrótce będziemy walczyć znów o podium.

Exide Technologies, wiodący producent akumulatorów, został sponsorem drużyny motocyklowej Technomag Racing Interwetten, którą wspierał podczas tegorocznej edycji Motocyklowych Mistrzostw Świata w klasie Moto2.