Wróć na górę
Dobieranie akumulatora może być proste i szybkie
09
12.2020

Dobieranie akumulatora może być proste i szybkie

Aby dokonać optymalnego zakupu akumulatora, najczęściej korzystamy z profesjonalnej porady: sprzedawcy, mechanika lub producenta akumulatorów. Ale właściwy akumulator możemy znaleźć też samodzielnie, na przykład dzięki odpowiedniej aplikacji na telefonie lub wyszukiwarce akumulatorów dostępnej online.

Aplikacja na telefon – szybka pomoc w wyborze akumulatora

Aby wspomóc kierowców, którzy poszukują nowego akumulatora, producenci akumulatorów coraz częściej udostępniają łatwe w użyciu narzędzia, jak np. Exide Battery Finder, które jest dostępne zarówno pod postacią bezpłatnej aplikacji do pobrania na smartfon, jak i internetowej wyszukiwarki służącej do szybkiego wyboru odpowiedniego akumulatora.

Nowa aplikacja Exide Battery Finder została opracowana z myślą o kierowcach, którzy chcieliby szybko sprawdzić na swoim urządzeniu mobilnym (z systemem iOS / Android oraz dostępem do Internetu), jaki akumulator pasuje do ich pojazdu. Exide Battery Finder to narzędzie oparte na obszernej bazie części zamiennych – TecDoc, która zawiera oryginalne dane dotyczące akumulatorów marek Exide i Centra, w tym opisy produktów i ich zdjęcia. Dodatkowo, dzięki specjalnemu modułowi powiadomień PUSH, umożliwia otrzymywanie informacji o nowościach produktowych.

Najnowsza wersja aplikacji Exide Battery Finder oferuje użytkownikowi ulepszony, intuicyjny w obsłudze interfejs oraz nowe funkcje do jeszcze szybszej identyfikacji pojazdów i akumulatorów. Aplikacja Exide Battery Finder umożliwia łatwe i szybkie dobranie odpowiedniego akumulatora do każdego pojazdu – niezależnie od tego, czy jest to samochód osobowy, użytkowy czy motocykl (obejmuje wyposażenie dla ponad 98% pojazdów z europejskiego parku samochodowego).

Właściwy akumulator można również wyszukać po numerze części, a w najnowszej wersji – skanując kod kreskowy EAN. W procesie wyszukiwania użytkownik może sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące akumulatora oraz – w najnowszej wersji aplikacji – kryteria dotyczące części, powiązania z innymi pojazdami oraz informacje o Exide.

Bezpłatna aplikacja do pobrania na systemy iOS i Androida jest dostępna na stronach App Store i Google Play.

Znajdź akumulator dzięki wyszukiwarce internetowej

Aplikacja Exide Battery Finder jest uzupełnieniem innowacyjnej wersji dostępnego online katalogu i wyszukiwarki akumulatorów, który można przeglądać na komputerze. Desktopowa odsłona Exide Battery Finder pozwala dodatkowo na dobranie właściwego akumulatora po numerze VIN. To pierwszy tego typu katalog online, który wspiera wybór i dopasowanie akumulatora w 12 kategoriach pojazdów, np.: pojazdy osobowe, użytkowe i rolnicze, motocykle, kampery, łodzie i skutery wodne. Katalog online zawiera dodatkowo – pierwszą tego typu na rynku – funkcję kalkulatora zapotrzebowania na energię elektryczną dla kamperów i łodzi, która uwzględnia m.in. wyposażenie elektryczne na pokładzie i na tej podstawie filtruje listę akumulatorów, wybierając najodpowiedniejsze.