Wróć na górę
Akumulatory AGM do najbardziej wymagających pojazdów z systemem Start-Stop
23
02.2022

Akumulatory AGM do najbardziej wymagających pojazdów z systemem Start-Stop

W odpowiedzi na restrykcyjne przepisy unijne, mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla w samochodach osobowych ich producenci zaczęli projektować wydajniejsze pojazdy z nowoczesnymi silnikami, wyposażone w najnowszej generacji systemy wspierające oszczędzanie paliwa, np. Start-Stop.

Rolą systemów Start-Stop jest zapobieganie bezużytecznej pracy silnika, a więc wyłączanie go podczas postoju, np. gdy samochód stoi na czerwonym świetle albo utknie w korkach, a następnie ponowne jego włączanie, kiedy kierowca może kontynuować jazdę. Kierujący, którzy poruszają się autami z systemem Start-Stop powinni pamiętać, że zastosowanie go wymaga od niektórych elementów pojazdu, takich jak rozrusznik czy akumulator, większej trwałości oraz zabezpieczenia przed skutkami częstego wyłączania silnika. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom Exide jako pierwszy, już w 2004 roku, wprowadził na europejski rynek akumulatory do pojazdów z systemem Start-Stop.

Akumulatory AGM – czterokrotnie wyższa żywotność

W ofercie Exide kierowcy aut z systemem Start-Stop znajdą innowacyjny akumulator Exide AGM, stworzony zarówno dla rynku oryginalnego wyposażenia, jak i rynku wtórnego. Akumulatory wykonane w technologii AGM to rozwiązanie, które docenią szczególnie kierujący pojazdami bogato wyposażonymi w liczne odbiorniki prądu i systemy zarządzania energią.

Akumulatory Exide AGM (Absorbent Glass Mat), cechuje technologia wykonania kratki – LifeGrid®, idealna dla zaawansowanych układów Start-Stop, w których akumulator musi być szybko naładowany energią. Technologia ta – w połączeniu z charakteryzującymi się wysoką porowatością separatorami z maty szklanej, zaawansowanymi stopami ołowiu i cyny oraz unikalnymi dodatkami węglowymi do masy czynnej – zapewnia stały dostęp energii i dłuższą żywotność akumulatora w pracy cyklicznej. Ocenia się, że jest ona 4-krotnie większa w stosunku do tradycyjnych konstrukcji. Akumulatory AGM są też bardziej odporne na tzw. głębokie rozładowanie.

Zalety technologii AGM:

  • Najlepsza zdolność przyjmowania ładunku.
  • Najwyższa wydajność przez cały okres eksploatacji akumulatora dzięki technologii LifeGrid®.
  • Optymalizacja pod kątem pracy w trybie niepełnego doładowania.
  • Idealna do dużych samochodów, SUV-ów, vanów, pojazdów z hamowaniem rekuperacyjnym, z systemem Start-Stop oraz pojazdów wyposażonych w wiele odbiorników prądu.
  • Najwyższej klasy zabezpieczenia (szczelnie zamknięty – elektrolit uwięziony w macie szklanej).
  • System rekombinacji VRLA (regulowany za pomocą zaworów).
  • Najnowsza generacja produktów została zaakceptowana przez producentów samochodów.
  • Bardzo dobre pokrycie parku samochodów przy niewielkiej liczbie produktów w gamie.
  • Długi czas przechowywania na półce sklepowej.

Wyszukiwarka akumulatorów – pomoc dla kierowcy

Kierowcy, którzy noszą się z zamiarem wymiany akumulatora, np. na model wykonany w technologii AGM, przeznaczony do samochodów w systemie Start-Stop, mogą skorzystać z bezpłatnych narzędzi, jakie oferują im niektórzy producenci akumulatorów, np. Exide Technologies. Jednym ze sposobów doboru akumulatora do samochodu jest łatwa w użyciu wyszukiwarka internetowa Exide Battery Finder, którą można znaleźć tutaj: https://www.exidegroup.com/pl/pl/node/47886

Dzięki niej poszukujący nowego akumulatora mogą go odnaleźć po numerze VIN lub wyborze modelu pojazdu. Wyszukiwarkę znajdziemy również na stronach App Store i Google Play w formie bezpłatnej aplikacji do pobrania na systemy iOS i Android.

Z wyszukiwarki akumulatorów można także skorzystać tutaj: https://www.akumulator.pl/dobierz-akumulator/.

Wyszukiwarki akumulatorów to bardzo pomocne narzędzia. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby akumulator dobierać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.