Wróć na górę
Akumulator Exide StrongPRO EFB+ – moc dla drużyny Orobica podczas Rajdu Dakar
07
02.2020

Exide został sponsorem rajdowego zespołu Orobica, który wziął udział w Rajdzie Dakar 2020. Tegoroczny rajd odbył się w dniach 5-17 stycznia w Arabii Saudyjskiej. Zespół Orobica startował w klasie ciężarówek i po trudnych zmaganiach ukończył wyścig na 27. pozycji.

Trwający dwa tygodnie Rajd Dakar to najlepszy terenowy test umiejętności i wytrzymałości dla kierowców i ich pojazdów. Trasa tegorocznego Dakaru liczyła 7,5 tys. km. Teren, który pokonali rajdowcy, był znacznie trudniejszy niż ma to miejsce na trasach konwencjonalnych rajdów, a startujące pojazdy były doskonale przystosowane do bardzo wymagających, terenowych warunków. Większość odcinków specjalnych na Rajdzie Dakar to trudne, surowe trasy: pustynne piaski i wysokie wydmy, błoto, wysokie trawy i skały. Dodatkowo długości dwunastu rajdowych etapów są bardzo zróżnicowane – kierowcy dziennie muszą pokonać różne odcinki, od krótkich po długie, liczące nawet 800-900 km. Startujące zespoły podczas rajdu zmagały się także z ekstremalnymi temperaturami – upalnymi dniami i zimnymi nocami.

Tak ciężkim warunkom sprostać mogą tylko najlepsi rajdowcy i najlepiej dostosowane/wyposażone pojazdy. Akumulatory Exide StrongPRO EFB+ zostały zamontowane w ciężarówce zespołu Orobica i bezproblemowo napędzały ją na długiej i ekstremalnie trudnej trasie, obfitującej w skrajnie różne, dobowe temperatury. I choć zwykle w tego typu wyścigach akumulatory należy wymienić w połowie drogi, to podczas tegorocznego Dakaru akumulatory Exide StrongPRO EFB+ nie wymagały wymiany aż do bardzo późnej fazy rajdu.