Wróć na górę
Zespół LIQUI MOLY Intact GP znów pod skrzydłami Exide podczas Moto2
02
04.2021

Zespół LIQUI MOLY Intact GP znów pod skrzydłami Exide podczas Moto2

Exide Technologies kontynuuje współpracę z zespołem LIQUI MOLY Intact GP w nowym sezonie MotoGP 2021, ponownie sponsorując team, biorący udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

26 marca zainaugurowano kolejny sezon MotoGP 2021. Zgodnie z tradycją rozpoczęcie rywalizacji odbyło się w Katarze na Losail International Circuit. Wyścig o Grand Prix Kataru rozegrano w nocy, jak zwykle od 2008 roku. W tegorocznych mistrzostwach w zespole Liqui Moly Intact GP ponownie wystartował Bawarczyk Marcel Schrötter. Wraz z nim na torze w klasie Moto2 będzie walczył, debiutujący w tym zespole, Włoch – Tony Arbolino.

W kalendarzu mistrzostw przewidziano 19 rund. Rywalizację zwieńczy finał, zaplanowany w listopadzie w Walencji, na torze imienia Ricardo Tormo. Zawodnicy startują na motocyklach wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, stanowiące swego rodzaju przegląd najlepszych technologii motocyklowych. Jest to nie lada gratka dla fanów motoryzacji i sympatyków motocyklowych mistrzostw z całego świata.

Exide, jako sponsor zespołu Liqui Moly Intact GP, prezentuje gamę akumulatorów Motorbike & Sport, w skład której wchodzą takie akumulatory, jak: Exide GEL, Exide AGM Ready, Exide AGM, Exide Conventional oraz nowość – Exide Li-Ion. Każdy z nich został stworzony na potrzeby konkretnych zastosowań. Ultralekki, bezobsługowy akumulator Exide Li-Ion jest nawet do 80% lżejszy od tradycyjnego akumulatora kwasowo-ołowiowego, co znacznie poprawia precyzję prowadzenia motocykla.

– Cieszymy się, że możemy sponsorować drużynę w kolejnym sezonie i życzymy jej powodzenia – powiedział Michael Geiger, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Exide Technologies. – MotoGP przyciąga publiczność z całego świata, a tym samym zwiększa rozpoznawalność gamy akumulatorów z oferty Exide Motorbike & Sport. Sporty motorowe to dziedzina, w której pojawia się mnóstwo innowacji. Znajdują one odzwierciedlenie w naszych produktach – dodał Michael Geiger.

Rywalizację o Grand Prix Kataru Marcel Schrötter zakończył na 8. miejscu, podczas gdy Tony Arbolino w swoim debiutanckim wyścigu w barwach Liqui Moly Intact GP – ścigając się z bardziej doświadczonymi kierowcami, wywalczył 16. pozycję. W pierwszych tegorocznych zmaganiach na torze zespół Liqui Moly Intact GP uplasował się na 7. miejscu.