Dołącz do nas

News Puchar Renault Clio III Eset V4 CUP: podwójne zwycięstwo Sebastiana Kołakowskiego

01-05-2018

Puchar Renault Clio III Eset V4 CUP: podwójne zwycięstwo Sebastiana Kołakowskiego

Tegoroczna majówka okazała się szczęśliwa dla Sebastiana Kołakowskiego, który zdobył podwójne zwycięstwo na słynnym węgierskim torze Formuły 1 – Hungaroring. Start zawodnika wsparli liczni partnerzy, w tym znany producent akumulatorów Exide Technologies S.A.

Na położonym niedaleko Budapesztu torze Hungaroring, pomimo rocznej przerwy, Sebastian Kołakowski wygrał obydwa wyścigi Pucharu Renault Clio III Eset V4 CUP. Zawodnik, a także prezes warszawskiego Automobilklubu Rzemieślnik, w tym roku skupia się na europejskich sprintach, rezygnując ze startów w serii Endurance do czasu powrotu wyścigów trwających minimum 2 godziny. Zakończony sukcesem start w barwach teamu Tomasa Pekara Carpek Serwis odbył się przy wsparciu partnerów, m.in. Exide.

Jak donosi Automobilklub Rzemieślnik, w pierwszym wyścigu zawodów sytuacja była już ustalona podczas trzeciego okrążenia, jednak drugi wyścig wymagał od zawodnika koncentracji do samego końca, aby przebić się z trzeciej pozycji na pierwszą i bronić jej z powodzeniem przed Martinem Fischerem. Po pierwszych dwóch wygranych Sebastian Kołakowski prowadzi w klasyfikacji sezonu TWC2 (Tourenwagencar) z 5 punktami przewagi nad drugim Martinem Fischerem.

Kolejna runda pucharu rozgrywanego w ramach FIA CEZ odbędzie się 18 maja na torze Red Bull Ring w Austrii.

Źródło: www.ak-rzemieslnik.plKomentarze