Wróć na górę
Akumulatory z jeszcze dłuższym okresem Assistance!
30
07.2018

Akumulatory z jeszcze dłuższym okresem Assistance!

Wydłużył się okres obowiązywania ochrony Assistance z 2 do 3 lat akumulatorów Exide Premium i Centra Futura. Przypominamy, na czym dokładnie polega pakiet Assistance i dlaczego warto go mieć.

Akumulator z bonusem ochronnym

Każdy akumulator Centra Futura oraz Exide Premium posiada bonus w postaci pakietu Exide Assistance. W czasie jego obowiązywania (obecnie już przez 3 lata) można dwukrotnie skorzystać z nieodpłatnej pomocy drogowej w przypadku awarii akumulatora. Czy taka opcja rzeczywiście się przydaje? Jak wynika z danych udostępnionych przez największą w Europie pomoc drogową (ADAC – 2016), ponad 640 000 wezwań pomocy drogowej rocznie w samych Niemczech jest spowodowanych niesprawnym lub rozładowanym akumulatorem. Podobnych statystyk należy spodziewać się również w Polsce. Dlatego Exide Technologies oferuje akumulatory Exide Premium i Centra Futura z bezpłatnym pakietem Exide Assistance, który obecnie będzie obowiązywać jeszcze dłużej, bo aż 3 lata.

Akumulatorowy pakiet Assistance to doskonałe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy boją się problemów z rozruchem silnika, np. spowodowanych niskimi temperaturami zimą lub bardzo wysokimi latem, a także rozładowaniem akumulatora na przykład z powodu niewyłączonych świateł, czy po prostu awarii w czasie podróży. W pakiecie Exide Assistance, który jest dołączony bezpłatnie do każdego akumulatora Exide Premium i Centra Futura, kierowca otrzymuje gwarancję dwukrotnej, nieodpłatnej pomocy drogowej w formie usprawnienia pojazdu, w sytuacji, gdy akumulator nie zadziała prawidłowo – wyjaśnia Krzysztof Najder, product marketing manager w Exide Technologies S.A.

Kiedy można skorzystać z pakietu Exide Assistance?

Szczegółowe informacje na temat zasad działania pakietu Assistance w momencie zakupu akumulatora znajdziemy w jego karcie gwarancyjnej; takich informacji może nam udzielić także doświadczony sprzedawca lub sam producent. – Z bezpłatnej pomocy w ramach pakietu Exide Assistance można korzystać już od pierwszych chwil używania akumulatora Exide Premium lub Centra Futura. W przypadku awarii akumulatora, niezależnie od miejsca i czasu, wystarczy zadzwonić pod wskazany w karcie gwarancyjnej numer telefonu, by wezwać pomoc drogową, nawet w najdalszy zakątek Polski. Jeżeli serwisant stwierdzi, że akumulator jest uszkodzony lub rozładowany, kierowca otrzyma odpowiednie, fachowe wsparcie. W przypadku Exide Assistance pomoc ta świadczona jest przez jedną z najlepszych firm serwisu pomocy drogowej – Starter. W razie awarii wystarczy mieć przy sobie kartę gwarancyjną akumulatora – wyjaśnia Krzysztof Najder z Exide. 

Wydłużony do 3 lat okres ochrony pakietem Assistance, którym objęte są akumulatory Centa Futura i Exide Premium, dotyczy także akumulatorów, które zostały sprzedane jeszcze przed datą jego wprowadzenia, a nie upłynął dla nich okres 3 lat od momentu ich zakupu.

Zalety ochrony Exide Assistance:

  • dłuższy, 3-letni okres ochronny;
  • od momentu zakupu akumulatora (w ciągu 3 lat od zakupu) użytkownik ma prawo do dwóch bezpłatnych usprawnień pojazdu w przypadku awarii akumulatora (bezpłatna pomoc Exide Assistance nie obejmuje innych awarii samochodowych)
  • pomoc udzielana jest każdemu, kto ma w samochodzie zainstalowany akumulator Exide Premium lub Centra Futura;
  • jedynym wymaganym warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie przy sobie poprawnie wypełnionej karty gwarancyjnej na użytkowany akumulator;
  • pomoc w ramach Exide Assistance jest całkowicie bezpłatna;
  • pomoc świadczona jest na terenie Polski przez 24 godziny na dobę, według zasad określonych w warunkach pakietu, opisanych w karcie gwarancyjnej akumulatora.