Dołącz do nas

Porady ASSISTANCE – akumulatory z ubezpieczeniem

10-01-2017

ASSISTANCE – akumulatory z ubezpieczeniem

Jakie konkretne korzyści przynosi zakup akumulatora z tzw. pakietem assistance? Jak z niego skorzystać w sytuacji awaryjnej i co powinien wiedzieć kierowca decydujący się na zakup akumulatora z „bonusem ochronnym”? Jeżeli Twój sprzedawca nie potrafi odpowiedzieć na te pytania, w tym tekście przybliżamy to zagadnienie.

Czym jest akumulatorowy pakiet assistance?

Klasyczny pakiet ubezpieczeniowy assistance umożliwia kierowcom skorzystanie z usług w zakresie bezpłatnej pomocy drogowej. Jak dotąd kierowcy mogli wybierać spośród wielu dostępnych na rynku, dodatkowych pakietów typu assistance, udzielanych przez ubezpieczycieli samochodowych lub przez producentów samochodów. Tymczasem ze statystyk firmy Starter, dotyczących wezwań pomocy drogowej w Polsce w zeszłym okresie zimowym, wynika, że co czwarta z 11 598 awarii, do których została wezwana pomoc, wiązała się z akumulatorem. Według danych Startera, aż 97% z tych awarii spowodowanych było rozładowaniem akumulatora. „Takie statystyki były jednym z  powodów podjęcia przez Exide decyzji o dodaniu pakietu assistance do wybranych akumulatorów. Exide Assistance to doskonałe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy boją się problemów z rozruchem silnika podczas siarczystych mrozów, rozładowania akumulatora np. z powodu niewyłączonych świateł, czy po prostu awarii w czasie podróży. W pakiecie Exide Assistance, który jest dołączony bezpłatnie do każdego akumulatora Exide Premium i Centra Futura, kierowca otrzymuje gwarancję dwukrotnej, nieodpłatnej pomocy drogowej w sytuacji, gdy akumulator nie działa prawidłowo” – wyjaśnia Krzysztof Najder, product marketing manager w Exide Technologies S.A.

Jak korzystać?

Jeżeli sprzedawca nie potrafi powiedzieć, czy dany akumulator jest objęty pakietem assistance lub ma trudność z dokładnym określeniem warunków korzystania z takiego ubezpieczenia, nie rezygnujmy z myśli o takim ochronnym bonusie. Przed zakupem akumulatora warto poszukać informacji w Internecie lub zadzwonić do producenta z pytaniem, czy jego akumulatory (jeżeli tak, to które) są objęte pakietem assistance. Szczegółowe informacje na temat zasad działania pakietu ubezpieczeniowego dla akumulatora powinniśmy też znaleźć w jego karcie gwarancyjnej. Zasady działania takiej ochrony tłumaczy Krzysztof Najder z Exide: „Z bezpłatnej pomocy w ramach pakietu Exide Assistance można korzystać już od pierwszych chwil używania nowego akumulatora Exide Premium lub Centra Futura. W przypadku awarii akumulatora, niezależnie od miejsca i czasu, wystarczy jeden telefon, by pomoc przyjechała w każdy zakątek Polski. Jeżeli serwisant stwierdzi, że akumulator jest uszkodzony lub rozładowany, kierowca otrzyma odpowiednią pomoc. W przypadku Exide Assistance pomoc ta świadczona jest przez jedną z najlepszych firm serwisu pomocy drogowej – Starter. W razie awarii wystarczy mieć przy sobie kartę gwarancyjną akumulatora i zadzwonić pod numer 61 831 98 87 (dla telefonów komórkowych i stacjonarnych) lub 801 101 250 (tylko dla tel. stacjonarnych) i czekać na przyjazd serwisanta, który bezpłatnie udzieli stosowanej pomocy”.

Cechy ochrony ASSISTANCE

  • Pomoc udzielana jest każdemu, kto ma w samochodzie zainstalowany akumulator z pakietem assistance, np. Exide Premium lub Centra Futura.
  • Najczęściej wymagane jest posiadanie przy sobie jedynie poprawnie wypełnionej gwarancji na akumulator.
  • Pomoc jest całkowicie bezpłatna.
  • Długość ochrony z pakietem assistance jest określona przez producenta akumulatora, np. Exide Assistance trwa 2 lata od momentu zakupu akumulatora (w ciągu 2 lat od zakupu użytkownik ma prawo do dwóch bezpłatnych usprawnień pojazdu).
  • Bezpłatna pomoc Exide Assistance przysługuje tylko w związku z usterką akumulatora i nie obejmuje innych awarii samochodowych.

 

 

 Komentarze