Wróć na górę

Centra. Pewnie, że Centra!

Centra to marka akumulatorów produkowanych przez poznański zakład koncernu Exide Technologies, wcześniej również nazwa firmy.

Najbardziej znane produkty tej marki to akumulatory do pojazdów osobowych z flagową Centrą Futurą, jak również pełna oferta akumulatorów do pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych. Marka ta wprowadza innowacyjne rozwiązania zoptymalizowane do pracy z najbardziej zaawansowanymi układami napędowymi. Jest to odpowiedź producenta akumulatorów samochodowych nie tylko na teraźniejsze zapotrzebowania technologiczne, ale także na te, które pojawią się na rynku w przyszłości.

Centra – akumulatory dla pojazdów osobowych

Centra dostosowuje swoją technologię do aktualnych potrzeb. Dzięki temu powstają różnorodne rozwiązania dedykowane dla wszystkich rodzajów pojazdów. Jako polski producent akumulatorów samochodowych Centra w swoich produktach wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak AGM (ang. Absorbent Glass Mat), dedykowane dla zaawansowanych układów Start-Stop czy EFB (ang. Enhanced Flooded Battery), które używane mogą być we wszystkich rodzajach pojazdów. Oczywiście trzeba także wspomnieć o kultowym akumulatorze Centra Futura, który ładuje się dwa razy szybciej oraz posiada 30% więcej mocy rozruchowej w porównaniu z tradycyjnymi modelami.

Ulotki produktów CENTRA:

CENTRA – ulotka akumulatorów do pojazdów osobowych

CENTRA – ulotka akumulatorów do pojazdów użytkowych

 

 

Centra dla pojazdów użytkowych

Jak wcześniej wspomniano, Centra to także producent akumulatorów do pojazdów użytkowych. W tym przypadku duży nacisk jest kładziony na niezawodność. Centra swoje akumulatory projektuje w ten sposób, aby były odporne na wibracje, wytrzymałe w pracy cyklicznej oraz odznaczały się optymalnym prądem rozruchu. Każdy produkt zaprojektowany jest w unikatowy sposób po to, aby spełniał wymogi konkretnych pojazdów. Przykładowo dla pojazdów specjalnych najlepszym rozwiązaniem będzie wybór akumulatorów producenta Centra PowerPro, które są zgodne ze specyfikacją zastosowań dla maszyn rolnych i budowlanych.

Polskie akumulatory samochodowe z bogatą historią

Jest najbardziej znaną wśród polskich kierowców marką akumulatorów, obecna również na rynkach Europy Wschodniej. Po raz pierwszy produkty pod tą marka pojawiły się na rynku już w 1925 roku! Centra jako producent polskich akumulatorów samochodowych istnieje już od ponad 100 lat. W ciągu tak długiej działalności na rynku nie zaprzestaje wprowadzać innowacje do swoich zaawansowanych technicznie produktów. Jest ona pionierem wśród producentów akumulatorów samochodowych. W 2004 roku jako pierwsza marka w Europie wprowadziła akumulatory do samochodów z systemem start-stop. Dziś zaopatruje ona w swoje produkty 70% europejskich marek samochodów.