6 przyczyn spadku

żywotności akumulatora

Źle dobrany akumulator

Nieprawidłowy dobór akumulatora obniża jego żywotność i skuteczność działania, dlatego przy zakupie nowego akumulatora należy się kierować zaleceniami producenta samochodu i / lub dedykowanymi do tego celu wyszukiwarkami.

Ekstremalne temperatury

Na efektywność akumulatora wpływa m.in. pogoda i klimat. Większy pobór energii wymaganej do rozruchu zwiazany jest z bardzo niskimi temperaturami, wysokie temperatury natomiast powodują jego szybsze samorozaładowanie.

Luzy w mocowaniu i uszkodzenia obudowy

Defekty zewnętrzne zwiazane z obudową mogą skrócić jego żywotność, a w dłuższej perpektywie ,również zagrażać bezpieczeństwu użytkownika oraz innym elementom znajdujacym się w obrębie uszkodzonego akumulatora.

Krótkie podróże

Mniejsza niż przewidywana żywotność akumulatora jest często efektem przemiezania krótkich tras i używania jednocześnie wielu urządeń elektrycznych, którymi naszpikowane są współczesne samochody.

Przedłużone okresy samorozładowania

Samorozładowanie dotyczy wszystkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych, a jego tempo zależy od warunków, w których dany akumulator jest przechowywany oraz od użytej w nim technologii.

Przeładowanie

Przeładowanie akumulatora może nieodwracalnie go niszczyć, dlatego do samodzielnego ładowania zaleca się inteligentne prostowniki z automatyczną kontrolą poziomu temperatury i naładowania.

Znajdź


najlepszy akumulator

Centra Start-Stop

Do pojazdów z systemem Start-Stop

Centra Start-Stop AGM
AGM
cENTRA Start-Stop EFB
EFB
Exide Start-Stop

Do pojazdów z systemem Start-Stop

EXIDE Start-Stop AGM
AGM
EXIDE Start-Stop EFB
EFB
Hamowanie regeneracyjne

Hamowanie regeneracyjne

Najwyższa moc rozruchowa

Najwyższa moc rozruchowa

Intensywne użytkowanie

Intensywne użytkowanie

Centra Futura
Exide Premium

30% więcej mocy rozruchowej

Carbon Boost - szybsze ładowanie, wieksza żywotność

Pakiet assistance

Centra Plus
Exide Excell

15% więcej mocy rozruchowej