Wróć na górę
Zima i nowy sezon na rajdowym Torze Słomczyn
16
02.2021

Zima i nowy sezon na rajdowym Torze Słomczyn

Na Autodromie Słomczyn kierowcy nie próżnują – pomimo zimowych warunków, odbywają się kolejne treningi oraz organizowane są dni otwarte, które przyciągają miłośników rajdowej adrenaliny. A już w marcu rozpocznie się kolejna odsłona imprezy Exide „Puchar Toru Słomczyn” 2021, której kolejne rundy potrwają do listopada 2021.

Zimowy Otwarty Dzień Słomczyn

W minione walentynki miłośnicy wyścigów mieli okazję spróbować swych sił w ekstremalnych, zimowych warunkach, które zapanowały na torze wyścigowym k. Grójca, podczas Zimowego Otwartego Dnia Słomczyn. Treningi na torze odbywał się w tym roku już wcześniej – w styczniu i w lutym. Wszystkie tego typu przejazdy treningowe są organizowane w bezpiecznych dla kierowców warunkach, a ich ideą jest doskonalenie techniki jazdy niezawodowych kierowców na bezpiecznym, zamkniętym obiekcie, pod czujnym okiem kadry instruktorskiej. Aby wystartować na torze, oprócz uiszczenia odpowiedniej opłaty, kierowca jak i pasażer (pilot) muszą posiadać kask, a pojazd musi mieć ważne dokumenty techniczne lub odpowiednią książeczkę sportową. W zależności od frekwencji uczestnicy są dzieleni na grupy uwzględniające osiągi startujących pojazdów i umiejętności kierowców. Niestety w tym roku, ze względu na epidemię, tor jak na razie pozostaje zamknięty dla publiczności.

Sezon pucharowy 2021

W 2021 r. na torze wyścigowym Automobilklubu Rzemieślnik w Słomczynie zaplanowano sześć eliminacji tegorocznego Pucharu Toru Słomczyn 2021 – imprezy rajdowej, stworzonej z myślą o kierowcach-amatorach, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji na czas, ścigając się na odpowiednio przygotowanym torze wyścigowym. Wszystkie tegoroczne zawody eliminacyjne odbędą się na równej, asfaltowej nawierzchni Autodromu Słomczyn (z wykorzystaniem terenu serwisowego parku maszyn). Aby wystartować w zawodach wystarczy posiadać sprawny technicznie samochód oraz kask. Zapisy są płatne. Kierowca może, ale nie musi jechać z pilotem. Planowane terminy kolejnych rund  „Pucharu Toru Słomczyn” 2021:

  • 13 marca 2021 r.
  • 27 marca 2021 r.
  • 10 kwietnia 2021 r.
  • 9 października 2021 r.
  • 23 października 2021 r.
  • 6 listopada 2021 r.

Exide Technologies S.A. to partner Pucharu Toru Słomczyn imprezy typu rallysprint organizowanej dla kierowców-amatorów, która odbywa się na podwarszawskim, wyścigowym torze Automobilklubu Rzemieślnik Autodromie Słomczyn.