Wróć na górę
28
12.2014

Nowy rekord świata Rainera Zietlowa

Na swój kolejny rekord świata Rainer Zietlow zasłużył, pokonując trasę z Przylądka Północnego (Norwegia) do najdalej wysuniętej gminy w RPA (Afryka Południowa) w imponującym tempie: 21 dni, 16 godzin i 36 minut, podróżując Volkswagenem Touaregiem V6TDI wyposażonym w najnowsze akumulatory Exide Start-Stop AGM.

Rainer Zietlow ustanowił nowy rekord świata, pokonując trasę z Przylądka Północnego (Norwegia) do Cape Agulhas – najdalej wysuniętej gminy w RPA (Afryka Południowa). Na swój kolejny rekord świata Rainer Zietlow zasłużył, pokonując tę trasę w imponującym tempie: 21 dni, 16 godzin i 36 minut, podróżując Volkswagenem Touaregiem V6TDI wyposażonym w najnowsze akumulatory Exide Start-Stop AGM, które zawierają nowoczesne komponenty i materiały, w tym separatory z maty szklanej, zaawansowane stopy ołowiu i cyny oraz unikalne dodatki węgla do masy aktywnej.

Rainer Zietlow pobił dotychczasowy rekord świata na tym odcinku, wynoszący 28 dni (jak dotąd utrzymany przez 30 lat).

Podczas tak ekstremalnej wyprawy akumulator dostarcza energię potrzebną nie tylko do rozruchu silnika, ale również zasilającą sprzęt pokładowy, np.: satelity, komputery, lodówki samochodowe i reflektory.

– Na tak długim dystansie akumulatory samochodowe odgrywają kluczową rolę – powiedział Zietlow. – Podczas tak ekstremalnej wyprawy akumulator dostarcza energię potrzebną nie tylko do rozruchu silnika, ale również zasilającą sprzęt pokładowy, np.: satelity, komputery, lodówki samochodowe i reflektory – dodaje. Akumulatory z nowej gamy Exide Start-Stop AGM, zainstalowane w Volkswagenie Touaregu V6TDI, zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas frankfurckich targów Automechanika we wrześniu 2014 r. Dzięki nim pojazd był doskonale przygotowany do próby bicia rekordu świata – nowe akumulatory Exide Start-Stop AGM to nawet o 20% więcej mocy rozruchowej i cztery razy dłuższy cykl życia (w porównaniu ze standardowym akumulatorem).

Na trasie nie obyło się także bez nieplanowanego przestoju, będącego wynikiem wypadku spowodowanego przez innego kierowcę w Tanzanii. Chociaż silnik, skrzynia biegów i akumulator w Volkswagenie pozostały nienaruszone, to uszkodzenie elementu przekładni zębatej wymagało naprawy trwającej aż 13 dni. Jeśli odjąć czas przeznaczony na naprawę, wówczas odcinek około 17000 km zostałby pokonany w zaledwie 8 dni, 10 godzin i 26 minut!

W historii moich najszybszych przejazdów zawsze korzystałem z mocy akumulatorów Exide, które nigdy mnie nie zawiodły.

To nie pierwsza równie owocna współpraca Rainera Zietlowa z Exide Technologies. Niemiecki podróżnik już wcześniej ustanowił klika rekordów świata – najszybszy przejazd Autostradą Panamerykańską i trasą z Melbourne do Petersburga – wszystkie trasy pokonując z pomocą akumulatorów Exide, w które wyposażony był jego Volkswagen Touareg. – W historii moich najszybszych przejazdów zawsze korzystałem z mocy akumulatorów Exide, które nigdy mnie nie zawiodły– skomentował Zietlow. Dlatego też podczas nadchodzącego roadshow planuje odwiedzić dystrybutorów i klientów marki Exide w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie.

Akumulatory Exide Start-Stop AGM, użyte podczas ostatniej wyprawy Rainera Zietlowa, to akumulatory z najnowszej gamy Exide dla samochodów osobowych. Ich doskonała zdolność przyjmowania ładunku i optymalizacja pod kątem niepełnych doładowań gwarantują, że akumulatory Exide sprawdzą się nawet w dużych pojazdach, SUV-ach, vanach, pojazdach z systemem Start-Stop oraz pojazdach wyposażonych w wiele odbiorników prądu.

Rainer Zietlow

Rainer Zietlow i jego agencja Challenge4 specjalizują się w planowaniu i realizacji projektów motoryzacyjnych z całego świata we współpracy z marką Volkswagen. Na swój sukces Zietlow zapracował, zdobywając m.in. trzy rekordy Guinnessa: rekord wysokości osiągniętej samochodem Volkswagen Touareg V6 (Chile; 2005 rok); podróż dookoła świata pojazdem na gaz ziemny (Volkswagen Caddy EcoFuel; 2006/2007 rok); najdłuższy dystans pokonany w obrębie jednego kraju (Rosja) z Volkswagenem Amarokiem. Rainer Zietlow ustanowił także dwa długodystansowe rekordy świata, jadąc Autostradą Panamerykańską z Ziemi Ognistej na Alaskę w 2011 roku i pokonując trasę z Melbourne (Australia) do Petersburga (Rosja) rok później.

Od 2005 roku, prawie każdym nowym projektem, Rainer Zietlow wspiera organizację SOS Children’s Villages International, przekazując 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr. Swoim najnowszym przedsięwzięciem „Cape to Cape” Rainer wspiera także organizację Food & Trees for Africa w Republice Południowej Afryki – celem nadrzędnym jest posadzenie 700 drzew, ponieważ taka liczba jest potrzebna do neutralizacji CO2 emitowanego podczas całej wyprawy.

Informacja o Exide Technologies

Exide Technologies działa w 80 krajach i dysponuje ponad 120-letnim doświadczeniem. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Firma tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu. Akumulatory Exide dostarczane są na pierwsze wyposażenie wiodącym producentom pojazdów osobowych, ciężarowych i wózków widłowych. Exide zaopatruje także rynek wtórny (AM) odnoszącymi sukcesy, rozpoznawalnymi markami.

Źródło: www.exide.com