Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Nie daj się poślizgowi! Porady

  Nie daj się poślizgowi!

  Koniec jesieni i początek zimy to czas, gdy wielu kierowców musi przyzwyczaić się do warunków atmosferycznych, które zwiększają ryzyko poślizgu. Jak nie dopuścić do wpadnięcia w poślizg oraz jak wyjść z niebezpiecznej sytuacji?

 • Kiedy nie wrzucać na luz? 5 żelaznych zasad używania sprzęgła Porady

  Kiedy nie wrzucać na luz? 5 żelaznych zasad używania sprzęgła

  Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które wciąż są popularne wśród kierowców i dlatego warto je rozwiać.  

 • Samochód we mgle Porady

  Samochód we mgle

  Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Kiedy używać świateł przeciwmgielnych i o czym pamiętać?

 • Zapinaj pasy – zawsze! Porady

  Zapinaj pasy – zawsze!

  Dlaczego niektórzy kierowcy i pasażerowie wciąż nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Jedni sądzą, że to niewygodne, a inni uznają, że nie ma potrzeby tego robić przed krótką podróżą. To błąd, który może kosztować życie, bo zapięcie pasów zmniejsza ryzyko śmierci w wypadku o około połowę (w zależności od badań wykazywano skuteczność od 40 do ponad 60%).

 • Jesienne liście Porady

  Jesienne liście

  Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, mogą być prawdziwym zagrożeniem na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet… uszkodzić lakier.