Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Miasta potrzebują nowoczesnych miejsc przesiadkowych News

  Miasta potrzebują nowoczesnych miejsc przesiadkowych

  Dobrze zaprojektowane węzły przesiadkowe mają szansę znacząco ułatwić przesiadanie się do komunikacji miejskiej, na rower lub korzystanie z carsharingu. Nowoczesne miejsca przesiadkowe mogą pełnić wiele dodatkowych funkcji, np. być przestrzenią rekreacyjną czy kulturalną.

 • Exide sponsorem motocyklowego zespołu INTACT GP News

  Exide sponsorem motocyklowego zespołu INTACT GP

  Exide Technologies, globalny dostawca rozwiązań z zakresu magazynowania energii dla transportu i przemysłu, podpisał kontrakt sponsorski z zespołem Intact GP na motocyklowy sezon mistrzostw świata w klasie Moto2, cieszących się dużym zainteresowaniem kibiców wyścigów motocyklowych i mediów.

 • Włącz ekomyślenie i poznaj zasady prawidłowego postępowania z akumulatorem News

  Włącz ekomyślenie i poznaj zasady prawidłowego postępowania z akumulatorem

  O tym, dlaczego tak ważne jest poprawne i bezpieczne użytkowanie akumulatora, decyduje przede wszystkim skład chemiczny jego komponentów. Surowce, z których jest on wykonany, w tym między innymi elektrolit czy ołów i jego związki – lub jak w przypadku akumulatora litowego, lit – są szkodliwe dla środowiska naturalnego oraz zagrażać mogą naszemu zdrowiu i życiu.

 • Włącz ekomyślenie i skorzystaj z porady eksperta! News

  Włącz ekomyślenie i skorzystaj z porady eksperta!

  Decydując się na zakup nowego akumulatora, powinniśmy skorzystać z pomocy fachowca. Nie należy go wybierać samodzielnie, ponieważ o jego właściwym doborze decyduje wiele różnych czynników, o których nie wiemy lub które mniej lub bardziej świadomie, ale jednak lekceważymy.

 • Akumulator Exide Li-Ion w najnowszym bolidzie PolSl Racing News

  Akumulator Exide Li-Ion w najnowszym bolidzie PolSl Racing

  Zespół PolSl Racing zakończył budowę bolidu SW-02 „Quarado”, zasilanego przez superlekki i niezwykle wydajny akumulator Exide Li-Ion. Jednak ukończony bolid to nie jedyne osiągnięcie młodych konstruktorów z Politechniki Śląskiej. Akumulator litowo-jonowy znalazł także zastosowanie w drugim pojeździe stworzonym przez PolSl Racing – elektrycznym motocyklu MC-01e „Elektra”.