Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Pięć cech dobrego kierowcy Ogólne

  Pięć cech dobrego kierowcy

  Badania przeprowadzone przez psychologów wykazują, że większość osób ocenia swoje umiejętności kierowcy powyżej przeciętnej, nawet mając świadomość, iż inni oceniliby je niżej. Co naprawdę charakteryzuje dobrego kierowcę?

 • Kierowanie z tylnego siedzenia Ogólne

  Kierowanie z tylnego siedzenia

  Niechciane komentarze i wskazówki czy ostentacyjne wzdychanie z niezadowolenia – to typowe zachowania osoby, którą po angielsku nazywa się „backseat driver”, czyli kierującego z tylnego siedzenia. Krytykowanie stylu jazdy kierowcy niekoniecznie przyczynia się jednak do poprawy bezpieczeństwa, a wręcz może prowadzić do groźnego w skutkach rozproszenia uwagi.

 • Rowery przodem Ogólne

  Rowery przodem

  W ostatnich latach coraz więcej osób przesiada się na rower. Jednak nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak bezpiecznie dzielić drogę z rowerzystami oraz kiedy należy ustąpić im pierwszeństwa. Warto przypomnieć sobie najważniejsze przepisy. 

 • Kierowcy groźniejsi od piorunów Ogólne

  Kierowcy groźniejsi od piorunów

  W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu, kiepska widoczność, silny wiatr i mokra nawierzchnia drogi.

 • Strefa motocykli i skuterów Ogólne

  Strefa motocykli i skuterów

  Nadejście wiosny może oznaczać tylko jedno – początek sezonu motocyklowego! Razem z ekspertami Exide Technologies przygotowaliśmy dla Was zestaw narzędzi, dzięki którym sezon będzie pełen energii!