Dlaczego akumulatory


nie lubią zimy?

W pełni sprawny i naładowany akumulator już w temperaturze 0 st. C będzie miał obniżoną sprawność do 80%. Gorzej, jak temperatura spadnie jeszcze niżej. Przy -15 stopniach jest to 70%, a przy siarczystym mrozie -25 st. C tylko 60% sprawności. W przypadku mocno eksploatowanych akumulatorów ta wartość może być jeszcze niższa! Nie daj się zaskoczyć zimie i sprawdź bezpłatnie moc swojego akumulatora w jednym Centrów Mocy.

Znajdź Centrum Mocy

Jak sprawdzić swój


akumulator?

Większość z nas uważa, że skoro kontrolka akumulatora gaśnie zaraz po włączeniu silnika, to wszystko gra. Warto jednak sprawdzić przed zimą, czy nie spotka nas czasem przykra niespodzianka na drodze. Jak to zrobić? Nie baw się w mechanika. Każdy akumulator może zostać sprawdzony przez fachowców na profesjonalnym sprzęcie w jednym z Centrów Mocy. I to całkowicie za darmo. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższe Centrum Mocy.

Znajdź Centrum Mocy

Na czym polega badanie


akumulatora w Centrum Mocy?

Badanie nie trwa długo, zwykle parę minut. Po jego zakończeniu diagnosta przyklei na Twój akumulator naklejkę z informacją o jego stanie. Jeśli okaże się, że Twój akumulator nie potrzebuje wymiany to ruszaj bezpiecznie w drogę. Jeśli natomiast wymiana będzie konieczna będziesz mógł to zrobić na miejscu. Nie zapomnij spytać o rabat na nowy akumulator. Rabatu nie musisz od razu wykorzystywać, będzie on ważny cały rok. Sprawdź, gdzie najbliżej możesz wykonać badanie swojego akumulatora.

Znajdź Centrum Mocy
Centra Start-Stop

Do pojazdów z systemem Start-Stop

Centra Start-Stop AGM
AGM
cENTRA Start-Stop EFB
EFB
Exide Start-Stop

Do pojazdów z systemem Start-Stop

EXIDE Start-Stop AGM
AGM
EXIDE Start-Stop EFB
EFB
Hamowanie regeneracyjne

Hamowanie regeneracyjne

Najwyższa moc rozruchowa

Najwyższa moc rozruchowa

Intensywne użytkowanie

Intensywne użytkowanie

Centra Futura
Exide Premium

30% więcej mocy rozruchowej

Carbon Boost - szybsze ładowanie, wieksza żywotność

Pakiet assistance

Centra Plus
Exide Excell

15% więcej mocy rozruchowej