Dołącz do nas

News Kołakowski utrzymuje pozycję lidera

30-05-2018

Kołakowski utrzymuje pozycję lidera

Po ostatnim, podwójnym, zwycięstwie podczas Pucharu Renault Clio III Eset V4 CUP na Węgrzech, Sebastian Kołakowski zajął drugie miejsce w kolejnej rundzie ESET V4 CUP na austriackim torze Red Bull Ring. Wspierany przez licznych partnerów, w tym producenta akumulatorów Exide Technologies S.A., zawodnik Automobilklubu Rzemieślnik nadal utrzymuje pozycję lidera w ogólnej klasyfikacji.

W drugiej połowie maja Sebastian Kołakowski zdobył drugie miejsce w kolejnej rundzie ESET V4 CUP – części wyścigów samochodowych Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ) – po pełnym wrażeń pojedynku z Milanem Heringiem, kolegą z zespołu Carpek Service. Drugą lokatę uzyskał tym razem na Red Bull Ringu – torze położony w malowniczym Spielbergu.

Podczas ostatnich zawodów pierwszy na mecie był szwajcar Denis Wolf, zaś jako trzecia finiszowała Joanna Aman. Sebastian Kołakowski, jadący Renault Clio, podczas wyścigu miał pechową przygodę – w trakcie pierwszego biegu, mimo wygranego startu, na pierwszym zakręcie został uderzony przez Renne Martinka w Clio IV i nie mógł już dokończyć rywalizacji. Na szczęście po następnej rundzie, także dzięki wysiłkowi mechaników, okazało się, że Kołakowski nadal prowadzi w tej klasie wyścigów: –  Wielkie podziękowania należą się Mateuszowi z Car&Fun za ekspresową wymianę tylnej belki zawieszenia i ustawienie geometrii auta – powiedział Sebastian Kołakowski, zawodnik i prezes warszawskiego Automobilklubu Rzemieślnik.

W tym sezonie Sebastiana Kołakowskiego z Warszawy wspierają: Exide, Hitachi, Pulsar Energia, BIZOL, zaś serwisem pojazdu zajmuje się Car&Fun.

 

 Źródło: www.ak-rzemieslnik.pl; Exide Technologiers S.A.

 

 

 Komentarze