Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Badaj auto Porady

  Badaj auto

  Sprawność techniczna pojazdu jest kluczowym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najczęściej stwierdzane przez policję usterki w pojazdach, które uczestniczyły w wypadkach drogowych, to: braki w oświetleniu (54%), braki w ogumieniu (18,5%) oraz usterki układu hamulcowego (14%)*. Właściciel jest zobowiązany do regularnych badań technicznych swojego samochodu, ale pozytywne przejście takich badań nie zwalnia z bieżącego dbania o pełną sprawność auta.

 • Dlaczego warto używać klimatyzacji również zimą? Porady

  Dlaczego warto używać klimatyzacji również zimą?

  Samochód został przygotowany do zimy – opony wymienione, akumulator oraz płyny eksploatacyjne sprawdzone. A czy pamiętaliśmy także o sprawdzeniu klimatyzacji? Czynność ta, choć może wydawać się absurdalna zimą, jest bardzo ważnym elementem przygotowania auta na tę porę roku.

 • Odłóż telefon Porady

  Odłóż telefon

  Badania pokazują, że wykonywanie połączeń przez kierowcę trzymającego telefon w dłoni podczas jazdy dwukrotnie zwiększa ryzyko wypadku. Z kolei czytanie i wysyłanie wiadomości zwiększa to ryzyko aż 6-krotnie. Obecnie kierowcy prowadząc, nie tylko dzwonią i wysyłają wiadomości, ale także robią zdjęcia i korzystają z Internetu.

 • Zimowe porządki Porady

  Zimowe porządki

  Grudzień jeszcze nie dał nam w kość, ale pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz niskie temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, że czas przygotować samochód do zimy. 

 • Mokro, ślisko, pochmurnie Porady

  Mokro, ślisko, pochmurnie

  Szybciej zapadający zmrok w połączeniu z opadami deszczu, mgłą oraz mokrą i czasem oblodzoną nawierzchnią daje ekstremalne warunki jazdy, wymagające od kierowców nie lada umiejętności. W takich warunkach dużo trudniej dostrzec pieszych, uniknąć poślizgu czy prawidłowo oszacować prędkość. W 2015 roku opady deszczu i zachmurzenie były przyczyną 11 424 wypadków na polskich drogach*.