Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Czarny czy biały? Kolory dla motocyklistów Porady

  Czarny czy biały? Kolory dla motocyklistów

  Część zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem motocyklistów jest związana z trudnością w zauważeniu ich przez kierowców. Okazuje się, że odpowiedni dobór koloru stroju, może poprawić widoczność motocyklisty. Najważniejsze jest, aby ubranie kontrastowało z otoczeniem. 

 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon letnich Porady

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon letnich

  Opony to jedyna część samochodu, która bezpośrednio styka się z nawierzchnią drogi i w bardzo dużym stopniu odpowiada za bezpieczeństwo nasze i naszych współpasażerów. Warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji związanej z zakupem nowego kompletu letniego ogumienia. 

 • Jak nie zasnąć za kółkiem? Fakty i mity Porady

  Jak nie zasnąć za kółkiem? Fakty i mity

  Kierowcy bardzo często decydują się kontynuować podróż pomimo zmęczenia. Chcą zaoszczędzić na czasie, szybko dotrzeć do celu. Sięgają po strategie, które tylko częściowo są skuteczne, poprawiają samopoczucie jedynie na krótki moment. Jak więc nie zasnąć za kółkiem? Obalamy mity. 

 • Otwieraj drzwi jak Holender – The Dutch Reach Porady

  Otwieraj drzwi jak Holender – The Dutch Reach

  Co jest zaskakującego w sposobie otwierania drzwi samochodu przez holenderskich kierowców? To, że pamiętają, że rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu i zachować szczególną ostrożność nie tylko podczas jazdy, ale także podczas wysiadania z pojazdu. Ta specjalna technika otwierania drzwi to The Dutch Reach.

 • Bezpieczne auta służbowe Porady

  Bezpieczne auta służbowe

  Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, wskazuje potrzebę większego zaangażowania firm w te działania. Jak wynika ze statystyk europejskich, to właśnie w transporcie ginie najwięcej pracowników.