Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź, czy w bagażniku masz koło zapasowe! Porady

  Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź, czy w bagażniku masz koło zapasowe!

  Wakacyjne miesiące to czas urlopów i wyjazdów w długie trasy. Podczas takich podróży kierowca powinien być przygotowany na różne scenariusze, łącznie z uszkodzeniem opony. Tym bardziej, że statystycznie w około 30% pojazdów jeżdżących na letnich oponach przynajmniej jedna z nich wykazuje oznaki zniszczenia*. 

 • Kamper i energia do podróży Porady

  Kamper i energia do podróży

  Lato sprzyja podróżom i spędzaniu czasu wolnego na łonie natury. Są tacy, którzy cenią sobie niezależność i wybierają kamper – wakacyjny „mobilny dom”, którym nie trzeba zatrzymywać się w jednym miejscu. Komfortowy i dobrze wyposażony dostarczy nam wszystkiego, co w podróży niezbędne. Oczywiście musi być zaopatrzony w dobrą energię – nie tylko letników.

 • Gdy zwolnisz, zobaczysz więcej Porady

  Gdy zwolnisz, zobaczysz więcej

  Nadmierna prędkość grozi nie tylko otrzymaniem mandatu. Warto wiedzieć, że zbyt szybka jazda daje kierowcy mniej czasu na reakcję, a także ogranicza jego pole widzenia. Statystycznie z powodu nadmiernej prędkości każdego dnia na polskich drogach giną przynajmniej 2 osoby*.

 • Samochodowa pułapka Porady

  Samochodowa pułapka

  Wraz z nadejściem lata powraca temat pozostawiania w zamkniętym aucie dzieci i zwierząt. Każdego lata media i ratownicy przypominają o niebezpieczeństwie, które wiąże się zostawieniem naszych podopiecznych w nagrzanym od słońca pojeździe. Niestety już kilkanaście minut wystarczy, aby doszło do tragedii.

 • Latem też można wpaść w poślizg Porady

  Latem też można wpaść w poślizg

  Choć z ryzykiem poślizgu kojarzy się raczej zima i oblodzona nawierzchnia dróg, równie niebezpieczna sytuacja na drodze może przydarzyć się kierowcy także latem. To właśnie na okres od czerwca do sierpnia przypada w Polsce najwyższa średnia suma opadów deszczu*, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia akwaplanacji, czyli poślizgu wodnego.