Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Blokady na pijanych kierowców News

  Blokady na pijanych kierowców

  W Polsce prawie 6% wypadków z winy kierujących jest spowodowane przez nietrzeźwych kierowców. W 2015 roku zginęło w nich 218 osób, a prawie 2 tysiące zostało rannych*. Pamiętajmy, że nawet przy niskiej, dozwolonej prawem, zawartości alkoholu we krwi, zaczyna pogarszać się czas reakcji, umiejętność oceny odległości czy utrzymania toru jazdy.

 • Czy jazda po autostradach będzie szybsza? News

  Czy jazda po autostradach będzie szybsza?

  Kilka dni temu rozpoczął się proces wyłaniania firmy, która od 3 listopada 2018 r. będzie obsługiwała systemu pobierania opłat za korzystanie z dróg. Wykonawca będzie miał za zadanie obsługę systemu do 2 listopada 2024 r.  Kierowcy liczą na to, że w wyniku przetargu zmieni się również sposób, w jaki płacimy za przejazdy. Niestety na wygodne winiety nie ma na razie szans.

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa News

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Teraz mamy realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. Wystarczy reagować na zagrożenia i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

 • Prawo jazdy online News

  Prawo jazdy online

  Telefon zyskuje coraz więcej funkcji. Już teraz możemy zrezygnować z noszenia przy sobie karty płatniczej, płacąc telefonem za zakupy. Coraz bliższa staje się wizja zastąpienia telefonem całego portfela. W połowie listopada odbyła się konferencja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji, podczas której został przedstawiony projekt dotyczący wprowadzenia mDokumentów.

 • Zabici bez pasów News

  Zabici bez pasów

  Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku*. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem zapewniającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nawet poduszki powietrzne zadziałają odpowiednio dopiero wtedy, gdy siedzimy w fotelu z zapiętymi pasami.