Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy? News

  Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy?

  Zima, ze względu na zmienne warunki pogodowe to trudny okres dla kierowców – narzekają oni przede wszystkim na znaczny spadek komfortu jazdy. Jak wynika z raportu „Komfort jazdy II”, kierowcy najbardziej nie lubią wsiadać do zimnego pojazdu. Prawie 70% badanych marzy, by ich samochody nagrzewały się jeszcze przed uruchomieniem. 

 • Stojące w korkach News

  Stojące w korkach

  Największe polskie miasta często plasują się w światowych rankingach. Niestety także tych niezbyt chlubnych. Ostatnio Łódź, trzecie miasto w Polsce pod względem liczby ludności, znalazło się na 5 miejscu w rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie. I niestety nie jest tam jedynym polskim akcentem…

 • Kto pędzi, ten płaci News

  Kto pędzi, ten płaci

  Są takie miejsca na drogowej mapie Polski, które budzą strach w kierowcach, szczególnie tych lubiących jeździć… zbyt szybko. To miejsca, gdzie zlokalizowane są rejestratory przejazdu na czerwonym świetle i odcinkowe pomiary prędkości.

 • Blokady na pijanych kierowców News

  Blokady na pijanych kierowców

  W Polsce prawie 6% wypadków z winy kierujących jest spowodowane przez nietrzeźwych kierowców. W 2015 roku zginęło w nich 218 osób, a prawie 2 tysiące zostało rannych*. Pamiętajmy, że nawet przy niskiej, dozwolonej prawem, zawartości alkoholu we krwi, zaczyna pogarszać się czas reakcji, umiejętność oceny odległości czy utrzymania toru jazdy.

 • Czy jazda po autostradach będzie szybsza? News

  Czy jazda po autostradach będzie szybsza?

  Kilka dni temu rozpoczął się proces wyłaniania firmy, która od 3 listopada 2018 r. będzie obsługiwała systemu pobierania opłat za korzystanie z dróg. Wykonawca będzie miał za zadanie obsługę systemu do 2 listopada 2024 r.  Kierowcy liczą na to, że w wyniku przetargu zmieni się również sposób, w jaki płacimy za przejazdy. Niestety na wygodne winiety nie ma na razie szans.