Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Najsłynniejsze na świecie prywatne kolekcje aut Ogólne

  Najsłynniejsze na świecie prywatne kolekcje aut

  Podczas gdy dla wielu posiadanie jednego samochodu to spełnienie młodzieńczego marzenia, trzymanie w garażu dwóch to czysta ekstrawagancja. Ale co powiedzieć o tych, którzy mają ich kilkanaście, kilkaset, a nawet… kilka tysięcy? Przyjrzyjmy się najsłynniejszym na świecie prywatnym kolekcjom aut.

 • Mamo, czy św. Mikołaj dojedzie? Porady

  Mamo, czy św. Mikołaj dojedzie?

  Gdyby św. Mikołaj rzeczywiście miał sanie zaprzężone w renifery, to być może nie byłoby problemu ze świątecznymi dostawami. Niestety współcześni Mikołajowie zazwyczaj korzystają z samochodów, a konie (okazjonalnie: renifery) mają pod maską. Jeśli zatem trzeba dostarczyć choinkę i prezenty na ostatnią chwilę, to warto, aby Mikołaj pamiętał o kilku ważnych rzeczach, by nie wyprzedziła go pierwsza gwiazdka.

 • Niewidzialne zagrożenie – uwaga na czarny lód! Porady

  Niewidzialne zagrożenie – uwaga na czarny lód!

  Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków na drogach robi się niebezpiecznie – jezdnia może pokryć się tzw. czarnym lodem, czyli cienką, prawie niewidoczną warstwą zamarzniętej wody. Ponieważ trudno ją zauważyć, wzrasta ryzyko wpadnięcia w poślizg.

 • Bez białych linii na jezdni? News

  Bez białych linii na jezdni?

  Bardzo wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących limitów prędkości. Jak skłonić ich do ostrożniejszej jazdy w mieście? Można… usunąć białe linie oddzielające od siebie pasy ruchu na jezdni albo optycznie zwęzić drogę. Choć tego rodzaju metody mogą wydawać się kontrowersyjne, okazuje się, że dzięki nim większość kierowców zdejmuje nogę z gazu, co może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

 • Opony – bezpieczne przez cały rok Porady

  Opony – bezpieczne przez cały rok

  Wraz z jesienią – ochłodzeniem, deszczem i warstwą (często poślizgową) opadłych liści przy poboczach dróg – zaczynamy zmieniać opony na zimowe. Przy tej okazji warto pomyśleć o tym, w jakie opony się wkrótce zaopatrzymy i jak powinniśmy o nie dbać, by jeździć z lepszą przyczepnością, czyli bezpieczniej.