Dołącz do nas

Lista artykułów

 • 7 zaskakujących faktów o wypadkach drogowych Ogólne

  7 zaskakujących faktów o wypadkach drogowych

  Doniesienia na temat wypadków drogowych to zazwyczaj podstawowe dane na temat ich liczby w odniesieniu do poszczególnych regionów czy minionych lat. Tymczasem gromadzone przez policję statystyki* skrywają wiele ciekawych i niekiedy zaskakujących informacji.

 • Pięć praktycznych zasad bezpieczeństwa Porady

  Pięć praktycznych zasad bezpieczeństwa

  Zasada LDKM, trzech sekund, bezpieczna prędkość, ustawienie fotela i kierownicy oraz zasada opony i asfalt. Na czym polegają i jak mogą pomóc kierowcom w poprawie bezpieczeństwa na drodze? 

 • Sprawdź, czy samochód dobrze się prowadzi Porady

  Sprawdź, czy samochód dobrze się prowadzi

  Pojęcie geometrii kół jest znane większości użytkowników pojazdów. Jednak wciąż niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę oznacza i dlaczego tak ważne jest zachowanie jej prawidłowych parametrów. 

 • Czy samochód wymaga wypoczynku po urlopie? Porady

  Czy samochód wymaga wypoczynku po urlopie?

  Kilometry przejechane w okresie urlopowym mogą odbić się na kondycji auta, dlatego po powrocie z wakacyjnych wypraw warto sprawdzić jego stan techniczny. Jest to też dobra okazja do przeprowadzenia okresowego serwisowania przed zbliżającym się, wymagającym dla pojazdu, sezonem jesienno-zimowym. 

 • Tablice rejestracyjne – zmiany w prawie News

  Tablice rejestracyjne – zmiany w prawie

  Nowy projekt Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zakłada, że w połowie 2018 r. do użytku zostaną dopuszczone tablice rejestracyjne o nowych wymiarach. Mniejsze tablice będą pasowały do samochodów sprowadzanych, np. ze Stanów Zjednoczonych czy Azji.