Dołącz do nas

Lista artykułów

 • Bezpieczne auta służbowe Porady

  Bezpieczne auta służbowe

  Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, wskazuje potrzebę większego zaangażowania firm w te działania. Jak wynika ze statystyk europejskich, to właśnie w transporcie ginie najwięcej pracowników.

 • Chrapanie a bezpieczeństwo na drodze Ogólne

  Chrapanie a bezpieczeństwo na drodze

  Badania wykazują, ze chrapanie podczas snu w nocy może być przyczyną senności w ciągu dnia*. A senność to także opóźnione reakcje i mikrosen, czyli chwilowa utrata świadomości – zjawiska bardzo niebezpieczne dla osoby prowadzącej pojazd. W Polsce w zeszłym roku, w wypadkach spowodowanych zmęczeniem lub zaśnięciem kierowcy, zostało rannych ponad 860 osób, a 85 poniosło śmierć**.

 • Poślizg? Co robić? Porady

  Poślizg? Co robić?

  Nawet najbardziej ostrożni i uważni kierowcy mogą stracić kontrolę nad pojazdem i wpaść w poślizg. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Kierowcom przyda się zarówno wiedza teoretyczna, jak i zajęcia praktyczne na płycie poślizgowej.

 • Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy? News

  Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy?

  Zima, ze względu na zmienne warunki pogodowe to trudny okres dla kierowców – narzekają oni przede wszystkim na znaczny spadek komfortu jazdy. Jak wynika z raportu „Komfort jazdy II”, kierowcy najbardziej nie lubią wsiadać do zimnego pojazdu. Prawie 70% badanych marzy, by ich samochody nagrzewały się jeszcze przed uruchomieniem. 

 • Stojące w korkach News

  Stojące w korkach

  Największe polskie miasta często plasują się w światowych rankingach. Niestety także tych niezbyt chlubnych. Ostatnio Łódź, trzecie miasto w Polsce pod względem liczby ludności, znalazło się na 5 miejscu w rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie. I niestety nie jest tam jedynym polskim akcentem…